Dr n. med. Adam Chwieśko

Gastroenterolog, specjalista chorób wewnętrznych

 

Dr n. med. Adam Chwieśko to jeden ze specjalistów w Europie zajmujących się diagnostyką oraz leczeniem choroby refluksowej przełyku (GERD). Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku w 2001 roku. W trakcie dwunastoletniej pracy jako rezydent, młodszy i starszy asystent w Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, uzyskał stopień doktora nauk medycznych oraz przeszedł formalne kształcenie specjalizacyjne w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz gastroenterologii. Jednocześnie, jako jeden z pierwszych w Polsce ukończył kurs doskonalący z manometrii oraz pH-metrii z impedancją wewnątrzprzełykową w renomowanym ośrodku szkoleniowym Sandhill Scientific (Denver, USA) pod kierownictwem światowej sławy gastroenterologa i prekursora diagnostyki czynnościowej GERD na świecie prof. Donalda Castell’a (h-index: 95).

W kolejnych latach aktywnie rozwijał swoją pasję zawodową diagnozując i lecząc pacjentów z GERD. Jednocześnie kontynuował karierę naukową aktywnie publikując w czasopismach międzynarodowych oraz uczestnicząc w sympozjach medycznych w kraju i za granicą. W 2019 roku jako pierwszy i jedyny Polak ukończył specjalistyczne szkolenie pod auspicjami amerykańskiej Foundation for Research and Education in Esophageal and Foregut Disease kierowaną przez prof. Castell’a oraz prof. Toma DeMeester’a (twórcę DeMeester score, wybitnego specjalistę i ikonę chirurgii antyrefluksowej na świecie; h-index: 106). W kolejnych latach zaangażował się w rozwój interdyscyplinarnych towarzystw naukowych w USA (American Foregut Society), a następnie w Europie (European Foregut Society) będąc jedynym Polakiem w tych prestiżowych organizacjach.

Dr n. med. Adam Chwieśko to z natury niepoprawny optymista. W karierze zawodowej cechuje go nieszablonowe podejście do problemów medycznych oraz bezkompromisowy pragmatyzm. Poczucie humoru i swobodny styl bycia to znak firmowy doktora.
Zaraża innych pozytywną energią i wierzy, że wszystko, co najlepsze jest dopiero przed nami.

Kontakt

Rejestracja telefoniczna: + 48 22 602 24 00

ul. Domaniewska 48, Warszawa

ul. Apteczna 8, Dojazdów - Kraków

Umów się na wizytę

Strona używa plików cookies, abyśmy mogli świadczyć usługi na wysokim poziomie.
Ok