Nieoperacyjne zabiegi z użyciem fali uderzeniowej ESWT do leczenia przewlekłego zapalenia prostaty

Nieznośny ból krocza towarzyszy Ci każdego dnia?

Poszukujesz leczenia z prawdziwego zdarzenia, które z niezwykłą skutecznością złagodzi te przykre dolegliwości?

Jedyna w Polsce Klinika Leczenia Zapalenia Prostaty zaprasza do skorzystania z zabiegów z użyciem fali uderzeniowej ESWT do leczenia przewlekłych stanów zapalnych gruczołu krokowego!

Już nie musisz robić olbrzymiej ilości różnych badań w poszukiwaniu konkretnej diagnozy. Pełną diagnostykę i leczenie dostępne masz w jednym, specjalnie do tego stworzonym miejscu – w Klinice Leczenia Zapalenia Prostaty. Naszym celem jest dbać o poprawę Twojego stanu zdrowia, co zdecydowanie przekłada się na poprawę jakości życia w różnych jego obszarach. Wszystko po to, abyś mógł cieszyć się każdą chwilą bez bólu!

Długotrwały rezultat leczniczy! Olbrzymia skuteczność potwierdzona badaniami naukowymi i milionami zadowolonych mężczyzn na całym świecie!

„Każdy pacjent jest wyjątkowy. Bez wyjątku.” – dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek

 

Prostata, inaczej gruczoł krokowy czy stercz to synonimy gruczołu wydzielania zewnętrznego wielkości orzecha włoskiego, wytwarzającego ważne składniki nasienia. Umiejscowienie prostaty w okolicy pęcherza moczowego powoduje, że w sytuacji jakichkolwiek nieprawidłowości z nią związanych oddawanie moczu jest zaburzone. Jedną z najczęstszych dolegliwości prostaty jest jej zapalenie - ostre lub przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego.

 

Zapalenie prostaty jest łagodnym, nienowotworowym stanem zapalnym gruczołu krokowego. Może być spowodowane infekcją, ale czasami trudno znaleźć konkretną przyczynę w zwykłych testach diagnostycznych.

Jego główne objawy obejmują:

  • Ból w okolicy miednicy, narządów płciowych, w pachwinach lub w dolnej części pleców

  • Ból lub dyskomfort w kroczu

  • Trudności z oddawaniem moczu oraz ból z tym związany

  • Zaburzenia seksualne lub bolesny orgazm

Zapalenie gruczołu krokowego może wystąpić w dowolnym wieku, jednak najczęściej chorują mężczyźni po 40 r.ż. Stany zapalne prostaty dzieli się na ostre i przewlekłe.

Ostre zapalenie występuje nagle, towarzyszą temu poważne objawy, takie jak wysoka gorączka, nudności, wymioty, silne bóle podbrzusza, a także bardzo duży ból w trakcie oddawania moczu. Ważne jest, aby bezzwłocznie rozpocząć leczenie. Stan ten jest łatwy do zdiagnozowania, a dzięki Twojej szybkiej reakcji mamy większą szansę na szybsze usunięcie skutków tej choroby. Zmniejsza to także ryzyko przejścia w stan przewlekły.

Przewlekłe zapalenie natomiast rozwija się stopniowo, powtarza często, przy czym zakażenie trwa przez dłuższy czas. Objawy są nieco łagodniejsze, jak w przypadku zapalenia ostrego, jednak równie dokuczliwe, bo utrzymujące się w czasie. Należą do nich: częstsze oddawanie moczu, ból lub dyskomfort odczuwany w dolnej części pleców, podbrzusza oraz jąder.

Dotychczas przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego było trudne do leczenia, a pacjenci poddawani byli różnym rodzajom zabiegów, którym niejednokrotnie towarzyszył ból. Często też jedyna możliwa pomoc polegała na łagodzeniu występujących objawów. My proponujemy wysoce skuteczną, całkowicie bezbolesną metodę leczenia z użyciem fali uderzeniowej ESWT!

 

Wysoce skuteczna metoda w leczeniu zapalenia prostaty

Terapia falami uderzeniowymi nie jest wynalazkiem tego wieku, a jednak unowocześniana wciąż znajduje zastosowanie w coraz to nowych obszarach medycyny. Z niezrównaną skutecznością stosowana jest także w urologii. Sam zabieg przypomina badanie głowicą aparatu USG, a więc nie jest inwazyjny, nie wymaga znieczulenia, ani hospitalizacji. Polega na przekazywaniu do organizmu impulsów za pomocą specjalnego aplikatora przykładanego do skóry posmarowanej żelem. Wykorzystywane są tu fale akustyczne posiadające specyficzne właściwości. Hiperstymulacja nerwowa u niektórych pacjentów wywołuje odczuwalną zmianę już po pierwszym zabiegu. Generalnie jest to szybka i bezpieczna procedura wykorzystująca intensywne, ale bardzo krótkie fale energii do leczenia przewlekłych stanów zapalnych prostaty.

 

Co mówią badania?

Badania kliniczne wyraźnie wskazują na olbrzymie powodzenie w łagodzeniu przewlekłych stanów zapalnych prostaty. Przeprowadzona w 2014 roku analiza skuteczności pozaustrojowego leczenia falą uderzeniową w zakresie łagodzenia objawów zespołu przewlekłego bólu prostaty wykazała, że mężczyźni w przedziale wiekowym 27-70 lat cierpiący na chroniczne bóle w obrębie miednicy, którzy podani zostali 4 zabiegom w okresie 4 tygodni, zauważyli u siebie ogromną poprawę! U 82% stwierdzono wyraźne zmniejszenie bólu miednicy i objawów ze strony układu moczowego aż o połowę! Istotnym elementem raportu są wnioski mówiące o tym, że zabiegi falą uderzeniową doprowadziły o trwałego i znaczącego złagodzenia objawów po tylko 4 zabiegach wykonanych raz w tygodniu, zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i podczas trwania wizyt kontrolnych po 30 i 90 dniach!!!

(Na zlecenie Wydziału Urologii, Szpitala Św. Anny, Sofia, Bułgaria, Raport z badania klinicznego, 2014 r.)

W naszej Klinice dysponujemy nowoczesnym aparatem do przeprowadzania zabiegów z użyciem fali uderzeniowej ESWT.

Leczenie odbywa się w doskonale wyposażonym, klimatyzowanym gabinecie i trwa niecałą godzinę. Nie wymaga zwolnienia lekarskiego, a powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy.

Po przeprowadzonym zabiegu przechodzisz do sali pozabiegowej, gdzie przez pozostajesz pod fachową opieką personelu do pierwszego oddania moczu, co podniesie Twój komfort i zniweluje ryzyko wystąpienia komplikacji. Masz w tym czasie nieograniczony dostęp do Internetu z szybkim łączem i TV.

 

Kto wykonuje leczenie?

Lekarzem wykonującym leczenie jest dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek. To najwyższej klasy specjalista z ogromną praktyką urologiczną. Swoje doświadczenie zdobywał szkoląc się i pracując przez wiele lat w najbardziej prestiżowych ośrodkach w Stanach i w Europie: Harvard Medical School, Boston University w USA, Cork University Hospital oraz Mercy University Hospital w Irlandii. Obecnie jest adiunktem w Katedrze i Klinice Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie.

Laureat licznych międzynarodowych nagród i wyróżnień, stypendysta The European Urological Scholarship Programme (EUSP) i American Austrian Foundation oraz Open Medical Institute.

 

Aktywnie zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną, prowadzi działalność naukową oraz badania kliniczne. Autor dwóch książek, 6 rozdziałów w różnych podręcznikach, ponad 60 prac publikowanych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych. A przede wszystkim człowiek wykonujący swoją pracę z pasją i wyjątkowym podejściem do pacjenta w najwyższych, światowych standardach.

Strona używa plików cookies, abyśmy mogli świadczyć usługi na wysokim poziomie.
Ok