Leczenie przewlekłego zapalenia prostaty termoterapią stercza przy wykorzystaniu fal radiowych (aparat TEMPRO)

Borykasz się z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego?

Dotychczasowe metody leczenia okazały się nieefektywne?

Poszukujesz sposobu na skuteczne leczenie tej męskiej przypadłości?

Poznaj niesamowite możliwości leczenia, jakie proponuje współczesna medycyna!

Pierwsza i jedyna w Polsce Klinika Leczenia Zapalenia Prostaty! Specjalistyczna aparatura wykorzystująca najnowocześniejsze technologie spełniające najwyższe standardy. Uznany i stosowany na całym świecie najnowszej generacji aparat TEMPRO!

Wygodne leczenie w sali zabiegowej w godzinę!

„Każdy pacjent jest wyjątkowy. Bez wyjątku.” – dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek

 

Prostata, inaczej gruczoł krokowy czy stercz to synonimy gruczołu wydzielania zewnętrznego wielkości orzecha włoskiego, wytwarzającego ważne składniki nasienia. Umiejscowienie prostaty w okolicy pęcherza moczowego powoduje, że w sytuacji jakichkolwiek nieprawidłowości z nią związanych oddawanie moczu jest zaburzone. Jedną z najczęstszych dolegliwości prostaty jest jej zapalenie - ostre lub przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego.

 

Zapalenie prostaty jest łagodnym, nienowotworowym stanem zapalnym gruczołu krokowego. Może być spowodowane infekcją, ale czasami trudno znaleźć konkretną przyczynę w zwykłych testach diagnostycznych.

Jego główne objawy obejmują:

  • Ból w okolicy miednicy, narządów płciowych, w pachwinach lub w dolnej części pleców

  • Ból lub dyskomfort w kroczu

  • Trudności z oddawaniem moczu oraz ból z tym związany

  • Zaburzenia seksualne lub bolesny orgazm

Zapalenie gruczołu krokowego może wystąpić w dowolnym wieku, jednak najczęściej chorują mężczyźni po 40 r.ż. Stany zapalne prostaty dzieli się na ostre i przewlekłe.

Ostre zapalenie występuje nagle, towarzyszą temu poważne objawy, takie jak wysoka gorączka, nudności, wymioty, silne bóle podbrzusza, a także bardzo duży ból w trakcie oddawania moczu. Ważne jest, aby bezzwłocznie rozpocząć leczenie. Stan ten jest łatwy do zdiagnozowania, a dzięki Twojej szybkiej reakcji mamy większą szansę na szybsze usunięcie skutków tej choroby. Zmniejsza to także ryzyko przejścia choroby w stan przewlekły.

Przewlekłe zapalenie natomiast rozwija się stopniowo, powtarza często, przy czym zakażenie trwa przez dłuższy czas. Objawy są nieco łagodniejsze, jak w przypadku zapalenia ostrego, jednak równie dokuczliwe, bo utrzymujące się w czasie. Należą do nich: częstsze oddawanie moczu, ból lub dyskomfort odczuwany w dolnej części pleców, podbrzusza, jąder lub krocza.

Dotychczas przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego było trudne do leczenia, a pacjenci poddawani byli różnym rodzajom zabiegów, którym niejednokrotnie towarzyszył ból. Często też jedyna możliwa pomoc polegała na łagodzeniu występujących objawów. My proponujemy nowoczesną, całkowicie bezbolesną termoterapię falami radiowymi!

 

Nowa nadzieja na leczenie zapalenia gruczołu krokowego!

 

Termoterapia to najnowsze podejście do leczenia przewlekłych stanów zapalnych prostaty. Jest to najskuteczniejsza metoda w leczeniu zapalenia prostaty. Technologia RF (fal radiowych) prowadzi do zindywidualizowanego leczenia każdego pacjenta w zależności od długości Twojej cewki przechodzącej przez prostatę. Energia fal radiowych ma bezpieczną i całkowicie przewidywalną dystrybucję ciepła – leczenie wykonywane jest w temp. 45 stopni. Aplikator, który jest wprowadzony do Twojej cewki moczowej posiada czujniki – regulatory temperatury – mierzące największą temperaturę gruczołu krokowego podczas przeprowadzanego leczenia. Na ekranie są stale wyświetlane wykresy temperatur, zapewniając nad nimi całkowitą kontrolę. Technologia Bipolartechnology umożliwia skoncentrowane przesyłanie energii RF do prostaty przy minimalnym dostarczeniu energii do tkanki otaczającej. Nagrzewanie koncentruje się więc tylko wokół prostaty, natomiast technologia chłodzenia chroni zdrową cewkę moczową i zapewnia Ci komfort podczas leczenia. W konsekwencji ciepło redukuje nadmiar tkanki gruczołu krokowego, a średnica cewki powiększa się.

Uznany i stosowany na całym świecie aparat TEMPRO z powodzeniem radzi sobie z tak trudnymi do farmakologicznego leczenia męskimi schorzeniami. Poprawił i stale poprawia jakość życia milionom mężczyzn, którzy, podążając za nowoczesnymi trendami zrezygnowali z inwazyjnych metod i nieskutecznej antybiotykoterapii. Terapeutyczne wykorzystanie fal radiowych przy przewlekłym zapaleniu prostaty to zdecydowanie najnowsze podejście do tego zagadnienia. Zapewnia minimalnie inwazyjną ingerencję w Twój organizm oraz szybki powrót do codziennej aktywności. Sprawdzone, skuteczne i trwałe wyniki.

Leczenie odbywa się w doskonale wyposażonej, klimatyzowanej sali zabiegowej i trwa godzinę. Pacjent po zabiegu nie wymaga zwolnienia lekarskiego, a powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy. Ok. 10% mężczyzn poddanych zabiegowi będzie wymagało założenia cewnika do pęcherza na kilka dni.

Po przeprowadzonym badaniu przechodzisz do sali pozabiegowej, gdzie przez ok. godzinę pozostajesz pod fachową opieką personelu, co podniesie Twój komfort i zniweluje ryzyko wystąpienia komplikacji. Masz w tym czasie nieograniczony dostęp do Internetu z szybkim łączem i TV.

 

Kto wykonuje leczenie?

 

Lekarzem wykonującym leczenie jest dr hab n. med. Tomasz Gołąbek. To najwyższej klasy specjalista z ogromną praktyką urologiczną. Swoje doświadczenie zdobywał szkoląc się i pracując przez wiele lat w najbardziej prestiżowych ośrodkach w Stanach i w Europie: Harvard Medical School, Boston University w USA, Cork University Hospital oraz Mercy University Hospital w Irlandii. Obecnie jest adiunktem w Katedrze i Klinice Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie.

Laureat licznych międzynarodowych nagród i wyróżnień, stypendysta The European Urological Scholarship Programme (EUSP) i American Austrian Foundation oraz Open Medical Institute.

 

Aktywnie zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną, prowadzi działalność naukową oraz badania kliniczne. Autor dwóch książek, 6 rozdziałów w różnych podręcznikach, ponad 60 prac publikowanych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych. A przede wszystkim człowiek wykonujący swoją pracę z pasją i wyjątkowym podejściem do pacjenta w najwyższych, światowych standardach.

Strona używa plików cookies, abyśmy mogli świadczyć usługi na wysokim poziomie.
Ok