Korekta krótkiego wędzidełka metodą chirurgii plastycznej (frenuloplastyka)

Odczuwasz przykry ból podczas stosunku?

Zauważyłeś niepokojące krwawienie z prącia?

A może ból jest tak dokuczliwy, że uniemożliwia współżycie?

Nie musisz już rezygnować z seksu z powodu uciążliwego bólu prącia. Pomożemy Ci pozbyć się tej przykrej dolegliwości w łagodny, bezpieczny i trwały sposób, a Ty odzyskasz satysfakcję z życia seksualnego.

Bezbolesny zabieg, rozpuszczalne szwy, metoda mikrochirurgiczna.

„Każdy pacjent jest wyjątkowy. Bez wyjątku.” – dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek

 

Wędzidełko prącia to cienki fałd skóry o trójkątnym kształcie łączący napletek z żołędzią. Prawidłowo zbudowane umożliwia swobodne wyprowadzenie napletka z żołędzi. Natomiast zbyt krótkie powoduje wiele przykrych dolegliwości, które mogą znacząco wpływać na życie pacjenta.

 

Zbyt krótkie wędzidełko to jedno z najczęściej występujących nieprawidłowości w budowie anatomicznej prącia. Może występować jako wada wrodzona, lub nabyta, np. w przypadku przebytych urazów, czy stanów zapalnych prącia.

Towarzyszy temu dokuczliwy ból, krwawienie, pieczenie, przy czym dolegliwości bólowe nasilają się głównie wtedy, gdy penis znajduje się w stanie wzwodu. Zbyt krótkie wędzidełko sprawia, że podczas erekcji odczuwane jest wyraźne szarpnięcie, co wywołuje ból, który z kolei prowadzi do tego, że mężczyźni ograniczają, lub całkowicie rezygnują z odbywania stosunków płciowych. Wiemy, że może mieć to duży wpływ na Twoje samopoczucie, szczególnie, że ból pojawia się w sytuacji intymnej. Niektórzy pacjenci bardzo się tego wstydzą, są zmieszani, nie chcą ośmieszyć się przed partnerkami.

Tymczasem wystarczy krótki zabieg, by dolegliwości bólowe całkowicie ustąpiły, bez szkody dla odczuwanych podczas stosunku doznań. Przeprowadzany przez nas zabieg plastyki krótkiego wędzidełka nie wpływa negatywnie na jakość erekcji, ani odczuwanych bodźców w czasie stosunków płciowych.

Jeśli zauważyłeś u siebie podobne dolegliwości, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem urologiem, by jak najszybciej zdiagnozować Twój problem. Nieleczone wędzidełko może po prostu pęknąć, co doprowadzi do jego nieregularnego zbliznowacenia, lub nieprawidłowego zrostu, a to z kolei prowadzi do nasilenia dolegliwości bólowych.

Na czym polega plastyka wędzidełka?

Zabieg korekty wędzidełka jest zabiegiem operacyjnym, całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Stosowana przez nas metoda mikrochirurgiczna pozwala na trwałe wydłużenie wędzidełka. Znieczulenie podawane jest bezpośrednio mikroigłą w napletek, przy użyciu specjalnego leku przeciwbólowego. Następnie wędzidełko jest nacinane i odpowiednio zszywane, w taki sposób, by powstała blizna imitowała wędzidełko. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu jednorazowych narzędzi, co definitywnie eliminuje ryzyko zakażeń podczas operacji, a więc gwarantuje całkowite bezpieczeństwo pod warunkiem stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Przeprowadzany jest w doskonale wyposażonym, klimatyzowanym gabinecie zabiegowym, przy użyciu nowoczesnych sprzętów pozwalających na bezpieczne i profesjonalne wykonanie zabiegów. Założone szwy są w całości rozpuszczalne, nie trzeba więc ich zdejmować, czyli nie ma dodatkowego bólu z tym związanego.

Plastyka krótkiego wędzidełka jest zabiegiem krótkim, trwającym około 30 minut. Nie wymaga zwolnienia lekarskiego, powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy, jednak aktywność seksualna zalecana jest nie wcześniej niż po około 4 tygodniach. Ma to związek z gojeniem się rany i nienarażaniem jej na niepotrzebne infekcje, dlatego wskazana jest również szczególna dbałość o higienę intymną. Po zabiegu przechodzisz do sali pozabiegowej, gdzie przez ok. godzinę pozostajesz pod fachową opieką personelu, co podniesie Twój komfort i zniweluje ryzyko wystąpienia komplikacji. Masz w tym czasie nieograniczony dostęp do Internetu z szybkim łączem i TV.

 

Pełną listę zaleceń otrzymasz bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu.

 

Kto przeprowadza zabieg?

 

Lekarzem przeprowadzającym zabieg jest dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek. To najwyższej klasy specjalista z ogromną praktyką urologiczną. Swoje doświadczenie zdobywał szkoląc się i pracując przez wiele lat w najbardziej prestiżowych ośrodkach w Stanach i w Europie: Harvard Medical School, Boston University w USA, Cork University Hospital oraz Mercy University Hospital w Irlandii. Obecnie jest adiunktem w Katedrze i Klinice Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie.

Laureat licznych międzynarodowych nagród i wyróżnień, stypendysta The European Urological Scholarship Programme (EUSP) i American Austrian Foundation oraz Open Medical Institute.

Aktywnie zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną, prowadzi działalność naukową oraz badania kliniczne. Autor dwóch książek, 6 rozdziałów w różnych podręcznikach, ponad 60 prac publikowanych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych. A przede wszystkim człowiek wykonujący swoją pracę z pasją i wyjątkowym podejściem do pacjenta w najwyższych, światowych standardach.

Strona używa plików cookies, abyśmy mogli świadczyć usługi na wysokim poziomie.
Ok