Nieoperacyjne zabiegi z użyciem fali uderzeniowej ESWT do leczenia cellulitu i bólów mięśniowo-nerwowych

Twoje dolegliwości nasilają się, a dotychczasowe metody nie przyniosły rezultatów? Marzysz, by definitywnie pozbyć się nawracającego bólu oraz skutecznie zredukować niedoskonałości skóry?

Zaufaj oferowanej w naszej Klinice metodzie zastosowania pozaustrojowej fali uderzeniowej (Extracorporeal shock wave therapy), będącej rewolucyjnym odkryciem w walce z przewlekłym bólem oraz cellulitem. Dla nas „medycyna estetyczna to przede wszystkim medycyna. Tu nie ma miejsca na przypadek". (dr n. med. Katarzyna Gołąbek, specjalista medycyny estetycznej)
Skuteczność tej metody w leczeniu zmian zwyrodnieniowych i pourazowych, przebiegających z bliznowaceniem lub włóknieniem tkanek jest tak wysoka, że 90% stosujących ją Pacjentów może uniknąć leczenia operacyjnego. Terapia falą wstrząsową początkowo stosowana była do leczenia kamicy nerkowej, pozwalając na niezwykle szybkie rozbicie i wydalenie kamieni nerkowych. Obecnie jest jedną z najczęściej stosowanych terapii wspomagających i regenerujących w przypadku chronicznego bólu i urazów narządów ruchu oraz przełomowym odkryciem medycyny estetycznej w zakresie intensywnej redukcji cellulitu.

Fala uderzeniowa to rodzaj fali akustycznej, o dużym poziomie energii. Terapia z jej użyciem bazuje na prawie rozchodzenia się fal energetycznych w środowisku wodnym, na granicy układów o różnych gęstościach. Umożliwia to intensywnie oddziaływanie na ciało ludzkie, zawierające w swym składzie ponad 90% wody. Klinicznie potwierdzono efektywność zastosowania ESWT do: intensywnej przebudowy i regeneracji tkanek, eliminacji zwapnień oraz zmian zwyrodnieniowych chrzęstno-kostnych, wzrostu cyrkulacji krwi i limfy, zwiększenia produkcji kolagenu, poprawy działania układu immunologicznego wraz ze stymulacją komórek macierzystych oraz skutecznego blokowania impulsów bólowych. Fala uderzeniowa oddziałuje tylko na zmienione chorobowo miejsca, pozwalając precyzyjnie wyeliminować źródło problemów, zaś dla zdrowych tkanek jest zupełnie neutralna.

Zastosowanie ESWT do redukcji "skórki pomarańczowej" jest najnowszym odkryciem medycyny estetycznej. Metoda ta pozwala na szybką i długotrwałą poprawę gęstości tkanek skórnych oraz intensywne wygładzenie wszystkich warstw skóry, stymulując organizm do tworzenia nowych włókien kolagenowych i produkcji fibroblastów. Dzięki usprawnieniu przepływu krwi i limfy przyspiesza również eliminację tłuszczu z komórek tłuszczowych oraz zmniejsza widoczność obrzęków.

Terapia z użyciem ESWT ma szerokie spektrum zastosowania, szybko zauważalne i odczuwalne efekty,  jest prawie bezbolesna oraz niemal pozbawiona przeciwwskazań i efektów ubocznych. Wszystko to czyni ją jednym z najskuteczniejszych narzędzi w rękach lekarzy medycyny estetycznej.

Strona używa plików cookies, abyśmy mogli świadczyć usługi na wysokim poziomie.
Ok